O nas

Agata Alicja Sołtyszewska-Bengsch

Urodziłam się i wychowałam na wsi. Po skończeniu studiów na wydziale rehabilitacji na AWF w Poznaniu, wyjechałam do Holandii, gdyż mój mąż pochodzi z Holandii. W tym czasie (1987 rok) nie byłabym w stanie utrzymać nas obojga z mojej pensji jako rehabilitant ruchowy. Natomiast męża pensja w oświacie w Holandii była wystarczająca aby nam zapewnić warunki do życia i to zadecydowało, że osiedliliśmy się w Holandii. Do tej pory wykonywałam różne zawody: najpierw przekwalifikowałam się na nauczycielkę szkoły podstawowej w Holandii i przez ponad 10 lat z przyjemnością pracowałam z małymi dziećmi. Później przez 6 lat pracowałam jako tłumacz i pośrednik w agencji pracy tymczasowej zatrudniającej polskich pracowników w Holandii.

W 2007 roku zetknęłam się po raz pierwszy z techniką Body Stress Release i od razu poczułam, że to jest to, co ja też chciałabym umieć robić. Po pierwszej sesji czułam na całych plecach gorąco, jakby moje plecy paliły się. Po drugiej sesji zachorowałam! Ja, która nigdy nie chorowałam, bo nie miałam na to czasu, zawsze wszystko na biegowo, najchętniej 3 rzeczy w tym samym czasie... Wszystko mnie bolało, myślałam, że to grypa, ale po dwóch dniach mi przeszło. Powoli powróciło czucie w całym ciele i poczułam się lepiej niż kiedykolwiek.

Kiedy dowiedziałam się, że studia BSR są tylko w RPA i oczywiście w języku angielskim, to zrobiło mi sie bardzo przykro, gdyż wydawało się to nieosiągalne... Język, pieniądze, odległość... Aż do czasu, kiedy czytając książkę Gail Meggersee (współwynalazcy BSR) dowiedziałam się, że częściej bywali studenci, którzy niezbyt dobrze mówili po angielsku a mimo to dzięki ich wytrwałości udało im się uzyskać dyplom specjalisty Body Stress Release. W tym momencie postanowiłam, że jeśli im się udało to i mi się uda. I rzeczywiście, okazało się, że wszystkie przeszkody zostały pokonane i w 2010 roku uzyskałam dyplom BSR specjalisty i od tego czasu mam najpiękniejszą pracę na świecie. Pomagam ludziom zrozumieć swój organizm i słuchać jego wskazówek. Okazuje się, że inteligencja naszego organizmu jest dużo większa i starsza niż nasza normalna inteligencja mierzona w IQ... Jakość życia jest wielokrotnie wyższa, jeśli słuchamy tego co nasze ciało ma do powiedzenia. W sierpniu 2017 roku przeprowadziliśmy się do Polski, gdyż między innymi chcemy, żeby Polacy też mieli okazję poznać dobrodziejstwa BSR. Poza tym chcemy więcej czasu spędzać z moją mamą, która niestety cierpi na chorobę alzheimera.


Andy Bengsch

Urodziłem się w Rotterdamie 10-7-1962, ale mam polskie korzenie. Pierwotnie rodzina ojca pochodziła z Polski. Mój pradziadek przyjechał z Polski do Holandii. Teraz wróciłem do Polski, aby kontynuować zawód, który miałem w Holandii: specjalista w dziedzinie Body Stress Release. Po 27 latach pracy w zawodzie nauczyciela jak i również w charakterze dyrektora szkoły dla dzieci upośledzonych umysłowo w wieku 12-20 lat, postanowiłem w 2013 roku całkowicie zmienić kurs. Zacząłem studiować Body Stress Release w Republice Południowej Afryki (RPA). W październiku 2013 roku wróciłem z dyplomem i zacząłem pracować w praktyce mojej żony, która rozpoczęła praktykę BSR w 2010 roku.

W ciągu tych 4 lat miałem setki klientów. Mieliśmy dobrze wypełnioną praktykę, ale zdecydowaliśmy się wyemigrować do Polski między innymi po to, aby tą prostą, ale bardzo skuteczną technikę BSR wprowadzić w Polsce. Mam nadzieję, że będę ci w stanie pomóc stosując technikę BSR. To pozwoli ci doświadczyć, że BSR jest delikatną techniką zdrowotną, która sprawia, że nadmierne napięcie mięśniowe jest uwalniane z organizmu dzięki precyzyjnie ukierunkowanym impulsom w odpowiednich miejscach na ciele. Mam nadzieję, że spotkamy się w naszej praktyce: BSR Zdrowe Życie!