Pytania

1. Co BSR może zrobić dla dzieci?

Dzieci już od małego mogą mieć doczynienia z nadmiernym napięciem mięśniowym na przykład jeśli ciąża lub poród były problematyczne. Objawia się to nieustannym płaczem u noworodków, preferowaniem jednej pozycji do leżenia/spania jak również bólami brzucha u małych dzieci i niechęcią do chodzenia (dzieci te wolą być noszone niż mają same chodzić). Wszystkie te objawy to znak, że jest za dużo napięcia w organiźmie dziecka.

Dzieci często przewracają się i potykają się przez co łatwo u nich o nagromadzenie napięcia mięśniowego. Jeśli zaczynają narzekać na bóle w kościach tzw. bóle wzrostowe, to jest to sygnał, że mają za duże napięcie w mięśniach. Fizyczny niepokój, moczenie nocne, problemy z koncentracją, agresja lub problemy ze snem to również sygnały nadmiernego napięcia mięśniowego.

BSR jest bardzo skuteczne u niemowląt i małych dzieci; one reagują szybko na zabiegi ponieważ ich nadmierne napięcie mięśniowe jest jeszcze stosunkowo krótko przechowywane w ich organizmie.

2. Czym BSR różni się od innych zabiegów?

BSR koncentruje się na całym organizmie i na wzajemnych powiązaniach. Według BSR-wizji napięcie mięśni ma swoją funkcję. Zbyt duże napięcie mięśni ma z jednej strony funkcję sygnalizacyjną, z drugiej funkcję ochronną.

Celem BSR jest zmniejszenie nadmiernego napięcia mięśni, a tym samym przywrócenie komunikacji między ciałem a mózgiem. Technika ta jest delikatna i przyjazna i opiera się na szacunku dla wrodzonej zdolności ciała do samoleczenia.

3. W jakich sytuacjach pomaga BSR?

BSR nie działa specyficznie na określone schorzenia, ale opiera sie na naturalnej zdolności ciała do samoleczenia. Jeśli ta zdolność zostanie zakłócona, mogą pojawić się dolegliwości takie jak:

- ograniczona ruchomość

- ból lub sztywność w plecach, szyi, głowie, ramionach, nogach, biodrach

- obciążenie układu pokarmowego

- bóle głowy

- migreny

- whiplash

- problemy z miesiączką

- egzema

- astma

- zaburzenia snu

- depresja

- nadmierne zmęczenie.

Także w przypadku skurczów mięśni w kończynach, zawrotów głowy, RSI, problemów z koncentracją, przepuklin kręgosłupa, zgagi, bóli wzrostowych u dzieci, stanów lękowych i moczenia nocnego, kolek jelitowych i płaczących bez przerwy noworodków, można myśleć o zbyt dużym nagromadzeniu napięcia mięśniowego. BSR stymuluje i aktywuje zdolność samoleczenia organizmu, dzięki czemu może być skuteczne w przypadku wielu różnorodnych dolegliwości. W przypadku nagłych i gwałtownych dolegliwości, radzimy najpierw skonsultować się z lekarzem domowym.

4. Gdzie mogę znaleźć więcej informacji?

Możesz poczytac na temat Body Stress Release (w języku angielskim) na następujących stronach internetowych:


www.bodystressrelease.com
www.bodystressrelease.co.za

5. Dla kogo jest BSR?

BSR ma na celu optymalizację funkcjonowania całego ciała. BSR aktywuje zdolność samoleczenia ciała; technika jest łagodna i precyzyjna. Dlatego nadaje się dla każdego: od najmłodszych do najstarszych, chorych czy zdrowych. BSR pomaga utrzymać organizm w dobrej kondycji.

6. Ile zabiegów jest potrzebnych?

Doświadczenie nauczyło nas, aby rozpocząć ten proces trzema spotkaniami w ciągu jedenastu dni, a mianowicie pierwszego, czwartego i jedenastego dnia.

Możliwe następne sesje i ich częstotliwość są różne dla każdej osoby; gdyż każde ciało jest inne.

Zazwyczaj napięcie, które pojawiło się ostatnio, uwalnia się szybciej niż napięcie, które zostało zgromadzone przez dłuższy czas. Praktyka pokazuje, że wielu klientów czuje się dużo lepiej już po kilku zabiegach, ale czasami trwa to trochę dłużej. Dzieci i niemowlęta zazwyczaj reagują szybko.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, zabiegi będą wykonywane w coraz dłuższych odstępach czasowych, aż klient uzna swoje zdrowie za dobre lub optymalne. Zaleca się wracać kilka razy w roku. Porównaj to z samochodem, który regularnie jedzie do warsztatu, aby uniknąć problemów.

7. Czy BSR zawsze pomaga?

W praktyce okazuje się, że sukces osiąga się w 75% przypadków.

W 5% przypadków przyczyną nie jest nadmierne napięcie mięśniowe, ale dolegliwości mogą być spowodowane, na przykład, chorobą. W takiej sytuacji BSR zapewnia lepsze samopoczucie.

W 20% przypadków zabiegi zostały przedwcześnie przerwane przez klienta, więc nie wiemy, czy by zakończyły się sukcesem.

8. W jaki sposób BSR może pomóc, jeśli nie zostanie postawiona diagnoza?

W BSR klient jest całkowicie ubrany i leży twarzą w dół na specjalnie do tego celu zaprojektowanej kozetce. Specjalista-BSR testuje ciało na obecność nadmiernego napięcia mięśniowego, przesuwając stopy w określony sposób i obserwując ich reakcję, po delikatnym nacisku w określonych punktach wzdłuż kręgosłupa. Nazywane jest to "monitorem". To inteligencja ciała precyzyjnie wskazuje położenie i kierunek linii napięcia. Uwalnianie nadmiernego napięcia mięśniowego polega na dozowaniu odpowiedniego impulsu we właściwym miejscu we właściwym kierunku, w którym wykryto napięcie. Impuls ten powoduje wysyłanie wiadomości do mózgu, o nagromadzonym w tym miejscu napięciu. Mózg może następnie polecić danym strukturom uwolnienie napięcia. Nie potrzeba do tego żadnej siły; wystarczą lekkie, ale skuteczne impulsy, które pobudzają ciało do samoleczenia.

Diagnoza nie jest zatem konieczna, ponieważ każdy klient poddawany jest takiemu samemu testowi, który pokazuje, gdzie jest napięcie. Niektóre przypadki wymagają szczególnej uwagi; a w niektórych sytuacjach problemy nie są spowodowane nadmiernym napięciem mięśniowym.

Również w przypadku ostrych i nagłych dolegliwości, radzimy najpierw skonsultować się z lekarzem.

Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami

Chętnie pomożemy i rozwiejemy Twoje wątpliwości